Par mums

Purpurs ir vieta, kur satiekas meistarība, dizains un lielisks papīrs.

Zīmols izveidots 2007. gadā, apvienojot poligrāfijas un dizaina nozaru pieredzi un zināšanas, lai realizētu ideju par augstvērtīgu papīrlietu radīšanu.  Līdz ar produktu ražošanu un dizaina izstrādi mūsu svarīgākais uzdevums ir piešķirt vērtību ikdienas lietām un ierasto padarīt par neparasto, katrā lappusē ieliekot Purpura izjūtu par estētiku un lietderību, ar cieņu pret lietotāju, tradīcijām un materiālu.

Darbs

Mēs nekad neesam kautrējušies teikt, ka esam sava amata pratēji. Katra grāmata un klade ir rūpīgs mūsu darbnīcas meistaru roku darbs. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas papīrlietu radīšanas process notiek Rīgā, sākot no pirmās idejas, līdz papīra izvēlei, drukas darbiem, pēcapstrādes smalkumiem un tiek pabeigts ar milimetru pielīdzināšanu un iepakošanu.

Dizains

Mēs ticam, ka skaistums slēpjas vienkāršībā, forma iedvesmo, taču vērtība ir saturā un dizains rada brīvības sajūtu nevis ierobežo. Mums svarīgas ir nianses un katra detaļa ir pārdomāta, lai ikvienam, kas rokās paņem savu Purpura kladi būtu sajūta – viss ir tieši tā, kā tam jābūt.

Atbildība

Cieņa pret dabu un tās resursiem ir mūsu ikdiena jau kopš uzņēmuma dibināšanas.

Mēs izvēlamies sertificētus materiālus no Eiropas rūpnīcām, kas strādā atbildīgi – attīra ūdenskrātuves, stāda jaunus mežus un pārstrādā papīru. Arī pie mums katrs papīra centimetrs  tiek vai nu pārstrādāts vai izmantots lietderīgi. Apskati pārstrādātā papīra iedvesmotu kolekciju “Papīrs ar 9 dzīvībām”.

Papīrs

Viss sākas un beidzas ar labu papīru. Lai radītu pierakstu grāmatu atliek vien pieskarties īstajam papīram, kura nianses, tonis un faktūra iedvesmo jauniem dizaina risinājumiem. Mēs zinām, ka uz kvalitatīva un skaista papīra līdz ar tinti arī domas slīd raitāk un tālāk. Ja jau viss slēpjas detaļās, tad mūsu darbs ir tām pievērst īpašu uzmanību.

Pieraksti

Laikiem mainoties, mainās arī rakstīšanas nozīme. Ar roku rakstītais ir kas īpašs un personisks. Rakstīšana kļūst par procesu – domu kārtošana, radošs mirklis, sapņošana uz papīra un rīks plānu materializēšanai. Tāpēc svarīgi ir izvēlēties sev uzticamu biedru, grāmatu ar personību!